یکشنبه, 30 تیر 1398  

سخن سردبیر

روستای باستانی میرملکی


مي خواهيم میرملکی را پاس بداريم. به ياد اجداد و نياكانمان كه روزگاري با تلاش و همت بلند خويش میرملکی را بنیان نهادند و برماست كه آن را ارج نهيم .
ارادتمند: محسن رستگار
ارسال خبر : واتساپ و تلگرام
09174112911
ایمیل ما:
Mirmalakynews@yahoo.com


خاطرات همرزم شهید علی هاها


(پاسدار پهلوان شهید علی هاها)
متولد 1336 روستای میر ملکی بود که در دوران جوانی اش عاشق ورزش بد سازی می شودکه در آینده ای نه چندان دور تبدیل پهلوانی می شود که زبانزد مردم روستا، دوستان و همرزمان می شود.
شهید هاها پس از عضویت در سپاه پاسداران لارستان به منطقه مریوان اعزام می شود و پس از مبارزه با ضد انقلاب و سپاه بعث عراق در تاریخ 18/6/61 به درجه رفیع شهادت می رسد.
جانباز حسین رفیعی همرزم شهید هاها به همراه دوست نویسنده اش پس از 31 سال که از شهادت علی می گذرد از استان همدان به زادگاه شهید آمدند و از خصوصیات و نحوه شهادت چنین  می گوید:

او دست پرورده شهید جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان بود، شهید مسئول یکی از محورهای عملیاتی منطقه مریوان به فرماندهی حاج احمد متوسلیان بود. در شرایط سخت وطاقت فرسا غذا و آب بوسیله تراکتور آن هم در شب به مقر ما می آمد و از آنجا بین بچه ها تقسیم می شد. با توجه به اینکه در دید مستقیم ضد انقلاب ها قرار داشتیم، رساندن آب و غذا به بچه ها مشکل بود، قبل از اینکه دشمن متوجه ما بشود دبه های 20 لیتر آب را به همراه شهید به دوش گرفته و از سینه مستقیم  کوه به سمت بالا حرکت می کردیم، این عمل قدرت بدنی و توان بسیار زیادی می خواست و این عمل علاوه بر ورزش امتحانی سخت برای ما بود.


او و بچه ها دیگه مثل ببر ، روز ها از منطقه کوتخت در دل این کوهها به سمت پاوه حرکت می کردند، من باور دارم که اگر او علی شهید نمی شد قطعا یکی از یاران زبده شهید متوسلیان بود. هر چند فرماندهان نگهبانی شبانه نداشتند ولی به اصرار خودش اسم او حتما در لوح شب باید نوشته می شد و همانند دیگران نگهبانی های  شبانه هم داشت.
علی هاها نامزد بود در جواب سوالی که کی قرار است مراسم عروسی کنی گفت: جنگ که تمام شد عروسی می کنم و بعد از مرخصی در موقع برگشت به جبهه به یکی از بچه های محل گفته بود که این بار به احتمال 90 درصد شهید می شوم و به از 40 روز هم چنین شد علی به آرزوی خود رسید

.منبع :کتاب فقط غلام حسین باش


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به میرملکی نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و اجرا : محسن اسدپور

Template Design:Dima Group