یکشنبه, 30 تیر 1398  

سخن سردبیر

روستای باستانی میرملکی


مي خواهيم میرملکی را پاس بداريم. به ياد اجداد و نياكانمان كه روزگاري با تلاش و همت بلند خويش میرملکی را بنیان نهادند و برماست كه آن را ارج نهيم .
ارادتمند: محسن رستگار
ارسال خبر : واتساپ و تلگرام
09174112911
ایمیل ما:
Mirmalakynews@yahoo.com


اقتدای اهل سنت به شهید کاظمیان؛ جوانی مقید به شرکت در نماز اهل تسنن+عکس

میرملکی نیوز به گزارش لامـــــــرود
- اوایل تشکیل سپاه بود. در بسیاری از نقاط کشور سپاهیان انقلاب اسلامی دور هم جمع شده بودند و در کنار دیگر نهادهای انقلابی و مردم، بار سنگین مسائل مختلف نظام نوپا و انقلابی که با خون بسیاری از عزیزان به پیروزی رسیده بود را بر دوش می کشیدند. جمع تقریباً 150 نفری از بچه های عاشق امام و انقلاب از روستاهای وراوی، میرملکی، نرمان، خوزی و دیگر عزیزان که گروه مقاومت را در وراوی راه اندازی کرده بودند با دستور و ابلاغی که از سوی نماینده حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر حضور سریع در نقاط مرزی خلیج فارس جهت تأمین امنیت مرزهای آبی به دست آنان می رسد، راه «چاه مبارک» را پیش می گیرند و در میان استقبال گرم مردم پس از چند روز این گروه در کنار سواحل نیلگون خلیج همیشه فارس در مکانی که برای تأسیس سپاه در نظر گرفته شده بود قرار می گیرند و هسته اولیه سپاه «چاه مبارک» را تشکیل می دهند.


ماه ها بعد، جنگ تحمیلی شروع می شود و پاسدار شهید احمد کاظمیان از اولین نیروهای داوطلبی است که عازم جبهه های حق علیه باطل می شود. او در محور عملیاتی آبادان – ماهشهر در تاریخ 5 مهر 1360 در عملیات شکست حصر آبادان به درجه رفیع شهادت می رسد و بر فراز این جهان خاکی بال می گشاید. این شهید عزیز اولین شهید سپاه چاه مبارک و اولین شهید خانواده است که در گلزار شهداء میرملکی در کنار شهیدان علی هاها، محمود کاظمیان (برادر)، حمزه شاکری، اسدالله شیدا، احمد رستگار و حسین کهنسال آرمیده و عطر افشانی می کند.

 

یکی از همرزمان شهید مهمترین شاخصه اخلاقی این شهید بزرگوار را اهمیت دادن به موضوع وحدت شیعه و سنی میداند وخاطر نشان میکند :شهید مدت کمی در جبهه بودند و خیلی زود به شهادت نائل شدند. اما از شاخصه های نیک ایشان که هیچ وقت فراموشم نمی شود و با توجه به شرایط روز جهان اسلام بزرگی روح این شهید را برایم تداعی می کند این است که پس از فرمایش امام راحل(ره) در جماران مبنی بر وحدت جهان اسلام و وحدت شیعه و سنی، این شهید بزرگوار چه در زمانی که «چاه مبارک» بودیم و چه زمانی که در مأموریت حوزه استحفاظی بودیم خود را مقید به شرکت در نماز جماعات و جمعه اهل تسنن کرده بودند و ما هم به تبعیت از این شهید بزرگوار به این کار عشق می ورزیدیم و با هم در نمازها دوشادوش برادران اهل سنت نماز را اقامه می کردیم.

تصویری که در بالا مشاهده می کنید تعدادی از برادران شیعه و سنی نماز عید فطر را به شهید پاسدار احمد کاظمیان اقتدا نموده اند و این موید تاکید فراوان این شهید بزرگ و ولایتمدار بر موضوع وحدت است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به میرملکی نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و اجرا : محسن اسدپور

Template Design:Dima Group