جمعه, 15 آذر 1398  

سخن سردبیر

روستای باستانی میرملکی


مي خواهيم میرملکی را پاس بداريم. به ياد اجداد و نياكانمان كه روزگاري با تلاش و همت بلند خويش میرملکی را بنیان نهادند و برماست كه آن را ارج نهيم .
ارادتمند: محسن رستگار
ارسال خبر : واتساپ و تلگرام
09174112911
ایمیل ما:
Mirmalakynews@yahoo.com


جناب آقای مهندس الیاس شهدوست:فعالیت ۳۷۲ شرکت تعاونی در سطح شهرستان دیرپارس خلیج: رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان فعالیت ۳۷۵ شرکت تعاونی در سطح شهرستان دیر خبر داد و افزود:هفته تعاون را فرصتی است تا توانمندیهای این بخش برای مردم بازگو شود

به گزارش پارس خلیج: الیاس شهدوست در مراسم تجلیل از کارآفرینان نمونه شهرستان دیر که به مناسبت هفته تعاون برگزار شد با بیان اینکه ، تعاون و همکاری ریشه در اسلام و قرآن دارد اظهار کرد:تشکیل تعاونی ها با این هدف صورت می گیرد که کالا یا خدمات مناسب را به اعضاء خود ارایه نماید و زمینه ای به وجود آورد که اعضاء سرنوشت اقتصادی و اجتماعی خود را در دست گیرد.

وی با اعلام اینکه تاکنون نزدیک به ۳۷۲ شرکت تعاونی در گرایش های صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات، حمل و نقل، مصرف، مسکن، مرزنشینان، سهام عدالت در شهرستان دیر تشکیل شده است، افزود: نگاه ما این است که کار جمعی می تواند منشا خیر و برکت باشد و لذا باید افراد مختلف با جمع کردن سرمایه های خود ، با تشکیل تعاونی موجب رونق اقتصادی در شهرستان را فراهم کنند.

شهدوست تشکیل تعاونی دهیاران بخش مرکزی و بردخون نیز از دیگر اقدامات در تشکیل و گسترش تعاونی ها دانست و اظهار داشت: به مناسبت هفته تعاون در این شهرستان برنامه های فرهنگی وهنری متعددی برگزار می شود که تجلیل از تعاونگران برتر و فعال،برپایی نمایشگاه صنایع دستی شرکت های تعاونی،دیدار با خانواده شهدا و جانبازان و غباررویی گلزار مطهر شهدا از دیگر برنامه های این هفته میباشد.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان دیر با اشاره به برنامه های در دست اجرای این اداره در سال جاری خاطر نشان کرد:تشکیل کارگروه هماهنگی و توسعه تعاونی شهرستان دیر با عضویت دستگاه های اجرایی ذیربط جهت تقویت و توسعه تعاونی ها تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستانی و سهامی عام در دست اجرا می باشد.
معرفی شرکت های تعاونی موضوع ایجاد گلخانه، پرورش ماهی در قفس، نان صنعتی جهت اخذ تسهیلات از صندوق توسعه ملی

الیاس شهدوست تشکیل تعاونی معدنی در سال جاری، فعالیت صیادان در قالب شرکت تعاونی صیادی دیر، فعالیت لنجداران سفاری دیر در قالب شرکت تعاونی لنجدان دیر، فعالیت های بندری و تجاری در قالب تعاونی(تعاونی آریا ساحل دیر)
از دیگر اقدامات این اداره در سال ۹۳ خواند.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان دیر افزود: شرکت تعاونی خانه سبز جنوب دیر توانست از طریق دریافت تهسیلات بخش تعاون و کارگروه اشتغال،جایگاه عرضه مواد نفتی در شهر دیر راه اندازی نماید و امروز با توجه به فراهم نمودن زمینه اشتغال ۱۰ نفر از جوانان این شهرستان به عنوان کارآفرین نمونه نیز در سطح شهرستان معرفی گردید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به میرملکی نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و اجرا : محسن اسدپور

Template Design:Dima Group