جمعه, 02 اسفند 1398  

سخن سردبیر

روستای باستانی میرملکی


مي خواهيم میرملکی را پاس بداريم. به ياد اجداد و نياكانمان كه روزگاري با تلاش و همت بلند خويش میرملکی را بنیان نهادند و برماست كه آن را ارج نهيم .
ارادتمند: محسن رستگار
ارسال خبر : واتساپ و تلگرام
09174112911
ایمیل ما:
Mirmalakynews@yahoo.com


مهندس اسماعیل رحیمیان: گزارشی از عملکرد دهیاری و شورای اسلامی روستای میرملکیجناب آقای اسماعيل رحيميان داراي مدرک تحصيلي مهندسي عمران دهيار روستاي ميرملکي است. از سال 1389 به عنوان دهيار روستا مشغول به فعاليت است و در گفتگويي پاسخگوي سوالات ما بود.

* توضيحاتي در خصوص روستاي ميرملکي ارايه نماييد : روستاي ميرملکي از توابع بخش وراوي شهرستان مهر مي باشد که داراي جمعيتي بالغ بر 800 نفر و 200 خانوار است .

روستاي ميرملکي يکي از روستاهاي است که داراي بيشترين افراد تحصيلکرده در شهرستان مهر مي باشد. به طوري که 1/4  جمعيت روستای میرملکی داراي مدرک تحصيلي ليسانس به بالا مي باشند. رياست پنج اداره مهم در شهرستان در اختيار جوانان اين روستا مي باشد که در حال خدمت رساني به مردم شريف اين منطقه در نظام مقدس جمهوري اسلامي مي باشد.

روستاي ميرملکي بدليل دارا بودن اماکن گردشگري و تفريحي از جمله تنگه اوناري ، پل ساروجي ، درياچه فصلي ، سد بيرو و قبرستان تاريخي ميتواند به عنوان روستاي هدف گردشگري شهرستان معرفي شود . لذا با توجه به پتانسيل هاي موجود دهياري و شوراي اسلامي روستا با برنامه ريزي دقيق و عملياتي کردن برنامه 5 ساله طراحي شده خود سعي در تغيير فضا و کالبد روستا نموده است و خوشبختانه توانسته ايم در اين زمينه رضايت اهالي و مردم روستا را جلب نماييم  که از آنها تقاضامنديم با توجه به شرايط پيش آمده جهت  سرمايه گذاري و راه اندازي کسب و کار و ايجاد کارگاهاي توليدي در روستا اقدام نمايند که در اين زمينه دهياري و شوراي اسلامي روستا نهايت همکاري با اين افراد بعمل خواهد آورد .

3-عمده فعاليت ها و خدمات دهياري در طول اين چند سال چه بوده است ؟

اجراي عمليات آواربرداري و تخريب منازل در خيابان اصلي روستا
  
تاکنون بيش از 45 واحد مسکوني در محدوده طرح هادي روستا تخريب و آواربرداري شده است و زمينه بازگشايي دو خيابان اصلي به طور تقريبي 450 متر طول فراهم شده است که اين کار با رايزني ها و پيگيري هاي شبانه روزي با اهالي روستا محقق شده است که همين جا از همکاري صميمانه اهالي محترم روستا در زمينه بازگشايي مسير و آواربرداري کمال تشکر و سپاسگزاري مي نمايم.

* اجراي عمليات لبه گذاري و زيرسازي و آسفالت دو خيابان روستا :

* از سال 1389 دهياري روستا اجرا و آماده سازي دو خيابان اصلي در روستا که يکي توسط بنياد مسکن شهرستان و ديگري توسط دهياري در دستور کار خود قرارداد که الحمدالله عمليات سنگ لبه و زيرسازي اين دو مسير به متراژ هرکدام 1000 متر طول به اتمام رسيده است : همچنين آسفالت يکي از خيابان ها توسط بنياد مسکن شهرستان در سال 1393 به انجام رسيده و خيابان ديگر نيز به تازگي با انعقاد قرارداد با پيمانکار مربوطه عمليات آسفالت طي چندماه آينده به انجام خواهد رسيد که هزينه اجراي عمليات هاي فوق در مورد دو خيابان مبلغي بالغ بر 500 ميليون تومان مي باشد .

* جابجايي پايه هاي برق و تلفن در خيابان اصلي روستا :

* پس از انجام عمليات هاي آواربرداري و تخريب و با توجه به قرارگرفتن پايه هاي برق و تلفن در وسط خيابان رايزني ها با اداره برق و مخابرات به طور مداوم انجام گرديد . و خوشبختانه توانستيم ظرف مدت زمان کوتاهي بالغ بر 24 پايه تلفن و 20 پايه برق از وسط خيابان به داخل پياده رو انتقال نمايييم .

* احداث ساختمان دهياري روستا : در سال 1391 با رايزني با بخشدار محترم وراوي و فرماندار محترم شهرستان توانستيم بودجه دهياري که در هر بخش به يک روستا تعلق ميگرفت را جمع نماييم که هم اکنون عمليات اجرايي ساختمان به اتمام رسيده است و در حال تجهيز و امکانات اداري آن هستيم اجراي هزينه اين پروژه نيز 30 ميليون تومان مي باشد .

-احداث آب شيرين کن : به منظور تامين آب شرب به اهالي روستا با رايزني با اداره آبفايي شهرستان توانستيم جذب مبلغ 45 ميليون تومان در سال 1389 عمليات احداث آب شيرين کن روستا به انجام رسانيد . که خوشبختانه علاوه بر تامين آب شرب روستا با استخدام يک نيرو آب شرب برخي روستاهاي همجوار نيز از اين محل فراهم ميگردد .

* ماشين حمل زبالع : در سال 1389 يک دستگاه نيسان کمپرسي دار از سازمان دهياري ها و شهرداري ها کشور دريافت نموديم که با انعقاد قرارداد و واگذاري آن به پيمانکار مربوطه جمع آوري زباله هاي خانگي در سطح روستا هرهفته به طور رايگان انجام ميگيرد .

* احداث بوستان کوهپايه اي روستا : بوستان کوهپايه اي روستا در قسمت جنوبي سطح روستا در محلي باصفا در سال 1391 احداث گرديد . عمليات اجرايي اين بوستان با اعتبار اوليه 8 ميليون تومان شروع گرديد و دهياري روستا نيز در ادامه اقدام به درختکاري و تسطيح داخل آن نموده است که در آينده نيز برنامه هايي جهت تکميل و اتمام اين بوستان در دستور کار اين روستا قرار دارد .

* احداث کتابخانه روستا : کتابخانه روستا درسال 1389 توسط يکي از خيرين محترم روستا احداث و در سال 1391 نيز توسط اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان تجهيز گرديد و هم اکنون نيز جوانان روستا اوقات فراغت خود را در آنجا به کتابخواني استفاده از رايانه و اينترنت ميگذرانند .
* تسطيح معابر و کوچه هاي روستا : علاوه بر دو خيابان اصلي روستا که توضيح داده شد در برخي کوچه و معابر ديگر روستا نيز عمليات تسطيح و زيرسازي به طول تقريبي 5 هزار مترمربع انجام گرديده است .

* نصب پايه هاي روشنايي بلوار شرقي روستا : با همت مهندس قاسميان رياست محترم اداره برق شهرستان مهر و همکاري دهياري روستا تعداد 13 پايه روشنايي که داراي 28 چراغ 150 وات مي باشد در بلوار شرقي روستا نصب گرديده است و به طور کلي وضعيت روشنايي ورودي ها رفع گرديده است .

* عمليات اجرايي و بلوارکشي خيابان شرقي روستا به طول 700 متر و زيرسازي تقريبي 10 هزار مترمربع توسط دهياري در سال 1391 انجام گرديده است .

* نصب چراغ هايي روشنايي خيابان اصلي روستا در محدوده خيابان اصلي روستا تعداد 30 عدد چراغ روشنايي بر روي پايه هاي برق نصب گرديده است و همچنين در بسياري از نقاط روستا نيز با تعويض و نصب چراغهاي جديد مشکلات مربوط به روشنايي روستا به طور کامل رفع گرديده است .

*  اجراي فضاي سبز و درختکاري در خيابان اصلي روستا : پس از آماده سازي خيابان اصلي روستا عمليات درختکاري در پياده روها  در سال 1393  نيز انجام گرديده که تعداد 80درخت کورابريشم توت با اجراي فنسکشي اطراف انجام گرديد در ضمن مسير حدفاصل وراوي ميرملکي نيز دهياري روستا با همکاري شهرداري وراوي اقدام به درختکاري نمود. که هزينه اجراي آن حدود 4 ميليون تومان مي باشد .
* رنگ آميزي سنگ لبه ها در خيابان اصلي روستا : سنگ لبه هاي خيابان اصلي روستا پس از اتمام آسفالت رنگ آميزي گرديد که هزينه آن حدودآ 3 ميليون تومان مي باشد .

* برنامه ها و اهداف خود را به طور اعلام نماييد .
اجراي عمليات زيرسازي و آسفالت خيابان منتهي به گلزارشهداي روستا
تکميل بوستان جنگلي ( بيرو ) نقاشي و طراحي تصاوير شهدا در خيابان منتهي به گلزارشهدا
ادامه درختکاري و اجراي فضاي سبز در پياده روها

 مهندس رحيميان دهيار روستاي ميرملکي در پايان سخنان خود از خدمات و تلاش هاي ارزنده دکتر موسوي نماينده مجلس شوراي اسلامي . موسوي فرماندار شهرستان مهر . رحيميان رياست محترم دادگستري شهرستان مهر . دهقان بخشدار وراوي . قاسميان رياست اداره برق شهرستان مهر . فريدون نژاد رياست بنيادمسکن شهرستان مهر . عليپور رياست اداره آبفاي روستايي . اعضاي کنوني و سابق شوراي اسلامي روستا و دهيار سابق روستا تقدير و سپاسگزاري نمود و در پايان از همت والاي اين مديران لايق در جهت خدمت رساني به مردم شهرستان مهر تشکر نمود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به میرملکی نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و اجرا : محسن اسدپور

Template Design:Dima Group