جمعه, 15 آذر 1398  

سخن سردبیر

روستای باستانی میرملکی


مي خواهيم میرملکی را پاس بداريم. به ياد اجداد و نياكانمان كه روزگاري با تلاش و همت بلند خويش میرملکی را بنیان نهادند و برماست كه آن را ارج نهيم .
ارادتمند: محسن رستگار
ارسال خبر : واتساپ و تلگرام
09174112911
ایمیل ما:
Mirmalakynews@yahoo.com


جناب آقای رضا فیروزی: روز اول مهر و جشن شکوفه ها
جناب آقای رضا فیروزی،معلم روستای میرملکی

امروز روز شکوفه ها بود و اولین روز مدرسه پسرم. برای سال اولی ها مراسمی در مدرسه ترتیب داده بودند. بچه ها همگی لباس های نو پوشیده بودند یک کلاس ۸نفری بیشتر نبودند و  همگی مرتب و دوست داشتنی. 

اولیأء بچه ها آمده بودند اما مادر ها بیشتر بودند. مادرها همیشه نگران هستند و مادرهای امروزی خیلی بیشتر. دوربینهای موبایل در دستان مادران می خواستند این لحظه ها را برای سالیان آینده ثبت کنند.

  مرا یک لحظه کشاند به سالهای دور، روزی که خودم اولین روز مدرسه ام بود و آن ترس و اضطراب شیرین یک لحظه در درونم زنده شد.  به چشمهای فرزندم نگاه کردم، شاید درونش را بخوانم مثل اینکه نگران بود اما بیشتر کنجکاو به نظر می آمد تا نگران. شاید این روز مهمترین روز زندگی انسان امروزی باشد.

او دیشب خودش زودتر خوابید تا بتواند صبح زود بیدار شود. از کیف و کفش و لباس های جدیدش خیلی خوشش می آید. شاید هم می خواست زودتر صبح شود و وقت مدرسه. یقیناً در دنیای امروز به لطف روان شناسی و آگاهی مردم و مسئولین، دیگر در  مدارس آن جوّ اضطراب و ترس گذشته حاکم نیست و این مراسم روز شکوفه ها ابتکار جالب و مفیدی است که دانش آموزان پایه اول به دور از هیاهوی پایه های بالاتر با محیط مدرسه آشنا می شوند.

مدیر مدرسه که از معلمین خوب و خوش اخلاق  روستا هست به دانش آموزان خوش آمد گفت وبا دانش آموزان خوش و بشی نمود که در این مواقع بسیار تاثیر گذار است. پس از رد شدن زیر قرآن و تقدیم شاخه گل، مدیر مدرسه دانش آموزان را با محیط مدرسه آشنا کرد.

خدا کند روزهای خوبی در انتظار کودکانمان باشد.  آرزو می کنم تمام بچه های دنیا دست نوازش معلم مهربانی را بر سرشان تجربه کنند و آن را هیچوقت از یاد نبرند.دیدگاه‌ها   

 
0 #1 علیرضا کریمزاده 1397-04-09 11:29
واقعا از تربیت صحیح فرزندان شما متشکریم
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به میرملکی نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و اجرا : محسن اسدپور

Template Design:Dima Group