دکتر رضا رحیمیان به سمت رییس شعبه دادگاه کیفری دو مرکز استان فارس (شیراز)انتخاب گردید.

منتشر شده در یکشنبه, 14 مرداد 1397 02:49
بازدید: 548


طی حکمی از طرف  ریاست محترم قوه قضاییه, دکتر رضا رحیمیان پس از ده سال تجربه موفق قضایی در شهرستان لامرد,به سمت رییس شعبه دادگاه کیفری دو مرکز استان فارس (شیراز),ارتقا یافت.

عضویت در بنیاد ملی نخبگان,نماینده قوه قضاییه در کمیسیونهای شبه قضایی شامل کمیته انطباق مصوبات شوراهای اسلامی  با قوانین,کمیسیون مالیاتی,کمیسیونهای مواد۷۷و۱۰۰ شهرداری ,کمیسیون ثبت اراضی و ... و نیز, نگارش و انتشار ده ها مقاله علمی در مجلات و کنفرانس ها و همایش های ملی مختلف در زمینه های حقوق کیفری و جرم شناسی,تدریس در دانشگاه و... از سوابق ارزشمند ایشان می باشد.

صبح امروز مراسم تکریم و معارفه دادستان‌های پیشین و جدید لامرد با حضور معاون قضایی دادگستری فارس، ائمه جمعه و جماعات، مسوولان محلی، اعضای شوراهای حل اختلاف و معتمدین لامرد برگزار شد.

دکتر رحیمیان دادستان پيشين لامرد نیز در مراسم تکریم خود اظهار داشت: تمرکز ویژه‌ بر حقوق شهروندی داشتیم و در این راستا رسیدگی‌ها کاملاً شفاف در معرض مراجعین انجام شد و اینکه چه قدر موفق بودیم قضاوت آن با مردم است.

رضا رحیمیان ادامه داد: نرخ زندانیان تا حدودی کاهش دادیم و در خصوص نرخ جرائم خشن در لامرد نسبت به بقیه‌ها شهرستان‌ها پایین است.

وی خاطرنشان کرد: در طول این مدت سه هزار پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی مورد رسیدگی قراردادیم و دو هزار پرونده نیز در شوراهای حل اختلاف لامرد و بخش‌های این شهرستان مورد رسیدگی قرار گرفت.


سایت میرملکی نیوزضمن تبریک به دکتر رحیمیان از خداوند منان برای ایشان در مسئولیت جدید توفیق و سلامتی مسئلت می نماید.