چهارشنبه, 30 مرداد 1398  

سخن سردبیر

روستای باستانی میرملکی


مي خواهيم میرملکی را پاس بداريم. به ياد اجداد و نياكانمان كه روزگاري با تلاش و همت بلند خويش میرملکی را بنیان نهادند و برماست كه آن را ارج نهيم .
ارادتمند: محسن رستگار
ارسال خبر : واتساپ و تلگرام
09174112911
ایمیل ما:
Mirmalakynews@yahoo.com


دستور وزیر نفت مبنی بر به کارگیری نیروی بومی در پروژه استحصال اتان

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان؛ چندی قبل نامه‌ای در فضای مجازی منتشر شد که بر اساس آن شرکت پالایش پارسیان تدبیر به عنوان کارفرمای پروژه استحصال اتان از دانشگاه صنعت نفت درخواست معرفی فارغ التحصیلان این دانشگاه را به شرکت جهت به کارگیری و جذب داده است.

به دنبال آن، نماینده مردم شهرستان های لامرد و مُهر در صحن علنی مجلس به وزیر نفت طی یک تذکر شفاهی خواستار ورود وزیر به این موضوع شد.

سید محسن علوی در این تذکر گفت: خروج بخشی از پروژه اتان گیری پارسیان شهرستان مهر به استان بوشهر خساراتی برای استان فارس بهمراه داشت که مردم استان فارس هیچ گاه فراموش نمی کنند لذا پیرو مذاکرات حضوری و مکاتبات صورت گرفته با وزیر نفت و”مخبر” ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مقرر شد تا برای جذب نیرو در این پروژه از جوانان نخبه و تحصیل کرده استان فارس بر اساس ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه اقدام شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در عمل شاهد جذب نیروهای غیربومی و اقدام برخلاف برنامه ششم توسعه هستیم؛ لذا مستدعی است نسبت به اصلاح این رویه اقدام شود.

نماینده مردم لامرد و مُهر پیش از این نیز طی مکاتباتی با مخبر، ریاست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و نماینده وی در مجلس شورای اسلامی بر به کارگیری نیروهای بومی در پروژه اتان پیگیری کرده است که متاسفانه مجددا شاهد بی توجهی آنان نسبت به این موضوع بوده اند که سرانجام منجر به تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس شد.

با پیگیری سیدمحسن علوی نماینده مردم لامرد و مُهر در نامه ای به مقام عالی وزارت نفت خواستار جذب نیروهای بومی در پروژه اتان ریکاوری شهرستان مهر شد که بیژن نامدار زنگنه در هامش این نامه، بر جذب نیروهای بومی شهرستان های لامرد و مهر مطابق ماده ۴۷ قانون برنامه ششم توسعه تاکید و دستور داد.تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به میرملکی نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و اجرا : محسن اسدپور

Template Design:Dima Group