چهارشنبه, 30 مرداد 1398  

سخن سردبیر

روستای باستانی میرملکی


مي خواهيم میرملکی را پاس بداريم. به ياد اجداد و نياكانمان كه روزگاري با تلاش و همت بلند خويش میرملکی را بنیان نهادند و برماست كه آن را ارج نهيم .
ارادتمند: محسن رستگار
ارسال خبر : واتساپ و تلگرام
09174112911
ایمیل ما:
Mirmalakynews@yahoo.com


اولویت اشتغال در پروژه آلومینیوم جنوب با نیروهای بومی استرئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: براساس سیاست‌های دولت، اولویت اشتغال در پروژه آلومینیوم جنوب با نیروهای بومی منطقه است.

به گزارش مُهرستان به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهدی کرباسیان – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به لامرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهمترین و اصلی‌ترین سیاست‌های دولت ایجاد اشتغال و یک راه حل این مسئله نیز اتمام و راه‌اندازی هر چه سریعتر پروژه‌ها است.

او جایگاه پروژه آلومینیوم و نیروگاه سیکل ترکیبی در حال احداث در منطقه انرژی‌بر لامرد را بسیار مهم دانست و گفت: آلومینیوم جنوب با ظرفیت اولیه ۳۰۰ هزار تن در سال، ظرفیتی مهم برای رفع بخشی از مشکل اشتغال محسوب می‌شود و سیاست دولت هم به کارگیری نیروهای بومی است.

کرباسیان با تصریح اینکه در تامین نیاز پروژه آلومینیوم جنوب به انرژی، مشکلی وجود نخواهد داشت، گفت: شرکت مجری پروژه آلومینیوم جنوب به دلیل حساسیت‌های موجود در به کارگیری نیرو و تخصصی بودن کار، الزاما در بعضی از تخصص‌ها از نیروهای خارجی و غیربومی استفاده کرده است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو همچنین گفت: سالکو در حال مذاکره و بررسی پیشنهادهای شرکت‌های مختلف برای اجرای فاز دوم پروژه آلومینیوم جنوب است؛ با اجرای فاز دوم، ظرفیت تولید این مجتمع به ۶۰۰ هزار تن در سال افزایش خواهد یافت.

کرباسیان در خصوص استقرار دیگر صنایع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد نیز گفت: در سفر امروز وزیر صنعت مقرر شد یک تیم شامل معاونت‌های تخصصی برای استقرار صنایع پایین دستی در این منطقه تشکیل و روند بررسی‌ها تسریع شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به میرملکی نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و اجرا : محسن اسدپور

Template Design:Dima Group