چهارشنبه, 13 فروردين 1399  

سخن سردبیر

روستای باستانی میرملکی


مي خواهيم میرملکی را پاس بداريم. به ياد اجداد و نياكانمان كه روزگاري با تلاش و همت بلند خويش میرملکی را بنیان نهادند و برماست كه آن را ارج نهيم .
ارادتمند: محسن رستگار
ارسال خبر : واتساپ و تلگرام
09174112911
ایمیل ما:
Mirmalakynews@yahoo.com


عاشورای حسینی و وحدت و همدلی مردم شریف روستای میرملکی در دهه محرم(گزارش تصویری)

آیین عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان  در روستای میرملکی با حضور پر شور جوانان امسال باشکوه برگزار گردید.

امسال جوانان روستای میرملکی پرچم عزاداری سرور شهیدان به دست گرفتند و در سوگ بزرگ مردان آزاده ی دشت کربلا، جهان را به آزادگی دعوت کردند. 

برای اولین بار در روستای میرملکی با همت جوانان غرفه امام حسین (ع) در ورودی روستا نصب گردید و از عزاداران حسینی پذیرایی گردید.

این جوانان روستای میرملکی بودند که هرشب به صورت هماهنگ از ورودی روستای میرملکی به سمت حسینه سیدالشهدا و حسینیه قمر بنی هاشم مراسم زنجیر زنی و سینه زنی برگزار می کردند.

این جوانان بودند که هم صدا و به دور از هرگونه حاشیه سازی در کنار همدیگر به عشق مولا امام حسین همچون سال های قبل با پایبندی به آرمان های سیدالشهدا و حرکت در مسیر آموزه های ایشان و ادامه راه ایشان عزاداری می کردند.

بعد از سال ها جوانان روستای میرملکی از هر دو حسینیه (سید الشهدا و قمر بنی هاشم(ع)) در شب عاشورا با هماهنگی و همکاری یکدیگر به سمت گلزار شهدا روستای میرملکی حرکت کردند و آیین عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان پرشورتر از هر سال برگزار کردند.

جای بسی خرسندی و امیدواری است که بعد از سال ها جوانان روستای میرملکی هم دل و همصدا در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و وحدت و یکدلی در روستای میرملکی طنین انداز شده است  و این خود نوید بخش توسعه و پیشرفت روستای میرملکی بیش از پیش خواهد بود.

سایت میرملکی نیوز از همه مردم شریف روستای میرملکی بویژه جوانان برومند روستا که دست در دست هم بسترهای وحدت و همدلی در زادگاهمان فراهم نموده اند و  از همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستای میرملکی و پایگاه مقاومت ثارالله  تقدیر و تشکر می نماید.

لازم به ذکر است یکی از جوانان که تلاش گسترده ای در راه اندازی غرفه محرم و تجمیع جوانان در ایام محرم به عهده داشت جناب آقای سیف الله قیامتی است که زحمات ایشان را ارج می نهیم. اجرکم عندالله
نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به میرملکی نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و اجرا : محسن اسدپور

Template Design:Dima Group