چهارشنبه, 25 تیر 1399  

سخن سردبیر

روستای باستانی میرملکی


مي خواهيم میرملکی را پاس بداريم. به ياد اجداد و نياكانمان كه روزگاري با تلاش و همت بلند خويش میرملکی را بنیان نهادند و برماست كه آن را ارج نهيم .
ارادتمند: محسن رستگار
ارسال خبر : واتساپ و تلگرام
09174112911
ایمیل ما:
Mirmalakynews@yahoo.com


تست

معرفی روستای میرملکی

روستای تاریخی و باستانی میرملکی از توابع شهرستان مهر استان فارس است.این روستا در فاصله ۳۰ کیلومتری از مرکز این شهرستان واقع گردیده است. روستای تاریخی میرملکی با بیش از ۱۷۰خانوار و جمعیتی بالغ بر ۸۰۰ نفر بیشترین افراد تحصیل کرده دانشگاهی در بین شهرستان های لامرد و مهر به نسبت جمعیتی دارد(مراجعه به بخش ویژه محصلین و دانشجویان سایت) این روستا با قدمتی ۵۰۰۰ ساله(خانه گبری ها و کول گلکن) با مردمانی مهمان نواز، آگاه، خونگرم و محصل که بیشتر اهل منطق و گفتمان می باشند. از آثار به جا مانده از زمان های قدیم این روستای تاریخی می توان به پل سید حسن آثار گبرنشین (ساکنین قدیمی خانه گوری ها)، شط میرملکی،کول گلکن، آب ناری، قلعه ریگی و سنگهای حکاکی شده با قدمت ۷۰۰ ساله که شماره ثبت آثار باستانی(۲۷۵۲۵) به آن تعلق گرفته است اشاره کرد که رویت آنها خالی از لطف و تفکر نیست.

اهداف سایت  میرملکی نیوز

۱-ایجاد همدلی و همبستگی در بین تمام وابستگان به روستای میرملکی در تمام نقاط ایران و جهان

۲-ایجاد محیطی برای با خبر شدن از وقایع و پیشرفت های فردی و منطقه ای روستای میرملکی

۳-بررسی نیاز ها و راهکار ها جهت پیشرفت فرهنگی، اجتماعی،اقتصادی ، عمران و توسعه روستای میرملکی

۴-حضور پر شور جوانان به عنوان عامل اصلی در این فرایند

سایت میرملکی نیوز به هیچ گروهی وابسته نیست(فقط در جهت اتحاد، همدلی و وحدت در روستا قدم بر می دارد) مطالب منتشر شده در این سایت انعکاس‌دهنده نظر نویسنده‌ی آن مطلب بوده و به هیچ وجه مورد نفی یا قبول اداره‌کنندگان این رسانه خبری نمی‌باشد(هرگونه نظر توهین آمیز، تخریب شخصیت و بدگویی از شخص خاصی در این سایت جایگاهی ندارد) .این سایت تنها، مسئول فراهم آوردن بستر لازم برای انتشار الکترونیکی رویدادها و انعکاس نظرات جوانان روستای میرملکی و متعلق به همه مردم و دوست داران روستای میرملکی می باشد. منتظر همکاری شما عزیزان می باشیم.

 نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به میرملکی نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و اجرا : محسن اسدپور

Template Design:Dima Group